X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
شنبه 13 آبان 1391

بهشون بگو من یک بوکسور چینی هستم!

[برای دیدن عکس با سایز بزرگ بر روی آن راست کلیک کرده و View Image را بزنید]


هرکی این نقاشی رو  کشیده کارش درست بوده. این بهترین مبارزه خیالی بین رزمیکاران سینماست. جای ژان کلود ون دام هم خیلی خالیه. بروس لی رو خیلی خوب کشیده اند اما جت لی زیاد شبیهش نیست. همینطور جکی چان نباید زیاد جدی باشه. در کل عکس تمیزیه. ولی اگه من جای نقاش بودم چاک نوریس رو هم می دادم به اونا.پی نوشت 1: عنوان یادداشت قطعا از فیلم راه اژدها بروس لی گرفته شده است. جایی که بروس برای اولین بار می خواهد با زورگویان و اوباش رستوران مبارزه کند و به پیش خدمت چینی که انگلیسی بلد است و بغل دست او ایستاده جمله ای تاریخی می گوید تا به گوش آنها برساند: «بهشون بگو من یک بوکسور چینی هستم!»


پی نوشت 2: در این عکس رشته رزمی چاک نوریس Chun Kuk Do معرفی شده است. این رشته رزمی کاملا واقعیست و توسط خود نوریس در سال 1990 ابداع شد. این رشته ترکیبی است از رشته های رزمی دیگر از جمله: شوتوکان کاراته، کنپو آمریکایی، جودو و جوجیتسوی برزیلی. چاک نوریس در سال 1972 با بازی در فیلم راه اژدها به شهرت جهانی رسید. 


پی نوشت 3: تمام رشته های رزمی معرفی شده برای هر بازیگر کاملا درست و حقیقی است و این عکس کاملا تخصصی می باشد. در پایان یک نکته شایان ذکر است که بعضی از این بازیگران در چند رشته رزمی دیگر نیز مهارت دارند که در این عکس قید نشده است. برای مثال جکی چان به سبک های شمالی و جنوبی معبد شائولین تسلط دارد. همینطور جت لی که علاوه بر ووشو به کالی اسکریما، تای چی چوان و برخی از سبک های شائولین نیز مسلط است. و یا بروس لی که به وینگ چون (کونگ فوی سنتی چین) مسلط است و با فنون بوکس و کاراته نیز آشناست.